MĚKKÉ DŘEVINY - VÝROBNÍ PROGRAM


DOMA V JAKÉMKOLI PROSTŘEDÍ:
ŠIROKÁ ŠKÁLA MĚKKÝCH DŘEVIN UMOŽNÍ COKOLI.


Ve srovnání s tříděním tvrdých dřevin jsou měkké dřeviny jako je modřín, smrk, borovice a borovice douglaska měkčí a lehčí. Současně jejich rovnoměrnější kresba a barva otevírají nádherné možnosti provedení.  Měkké dřevo také boduje svým dotykem a vyzařujícím pocitem tepla - přírodní naolejovaných modřínové podlahy jsou prokazatelně nejteplejší ze všech.  Speciálně pro místnosti, jejichž podlahy nejsou předmětem neustálé zátěže, jako například ložnice, jsou tyto typy podlah ideální. Avšak vhodný typ podlahy může být kdykoliv nalezen i pro pokoje, které jsou vystaveny většímu opotřebení.

POVRCHOVÉ STRUKTURY

+ broušený povrch

Toto bylo standardní provedení pro přírodní dřevěné podlahy po mnoho let. Broušení dodává eleganci povrchu, který se stává naprosto rovný bez prohlubní. 


+ kartáčovaný povrch

Měkčí části dřeva jsou odstraněny kartáčováním, tím získá povrch plastický vzhled. Jedná se o jedinečně účinný způsob, jak odhalit čistou smyslnost dřeva pro oko a ostatními smysly.


+ dlátovaný povrch

Dlátování ve směru vláken vytváří výrazný vlnový efekt. Ti, kteří chodí naboso, se mají při zkušenosti s přírodní dřevěnou podlahou na co těšit .


+ antico povrch

3D-kartáčovaní a přidané známky stárnutí. Výsledkem je zcela nová značková podlaha s atraktivní patinou jako po desítkách let opotřebení. A co víc, má také tu výhodu, že je zvláště odolná a trvanlivá.

MIMOŘÁDNĚ ATRAKTIVNÍ: STRUKTURA POVRCHU URČUJE EFEKT CELÉ PODLAHY. TO JE JISTÉ!

Jedno z mnoha designových tajemství: neobvyklé prvky by měli být zdůrazněny. To je důvod, proč je i dřevinám s broušeným povrchem ponechán jejich vlastní charakter. Pokud jste nakloněni strukturovaným dřevinám, nemějte obavy. V nabídce je stejně široký výběr strukturovaných povrchů - hoblovaný, frézovaný, kartáčovaný podélně i příčně, nebo alpin. Někdy je struktura neuvěřitelně přirozená a plná života. To odhalí smyslnost dřeva pro oko i ostatními smysly.

JE TO POVRCHOVÁ ÚPRAVA, KTERÁ URČUJE KLIMA V MÍSTNOSTI A ZPŮSOB ÚDRŽBY. JE TEDY DOBŘE, ŽE EXISTUJE TAKOVÝ ŠIROKÝ VÝBĚR.


Protože dřevo je přírodní a živý materiál, je také prodyšné. Nabízí velký užitek při absorbování a uvolňování vlhkosti. Poskytuje tak rovnováhu vlivů na klima v místnosti. Volba povrchové úpravy ovlivňuje tuto schopnost. Každá dřevina vyžaduje jinou péči a může se také vyrovnávat se s různými výzvami. To je důvod, proč Admonter nabízíme širokou škálu různých dřevin:

+ Přírodní olej

Přírodní oleje udržuje póry dřeva otevřené. Kladným účinkem je zdravé klima v místnosti. Díky pravidelné a správné údržbě získává povrch přirozenou patinu a mimořádnou trvanlivost.

+ UV olej

UV olej se skládá ze 60% přírodních a udržitelných složek. Představuje dobrou volbu, kde cílem je zachovat původní vzhled podlahy a zvýšit její životnost bez výraznějších nároků na péči a údržbu.

+ Matný lak

Aplikace matného laku dodá podlahovým prknům hedvábně matný vzhled. Póry dřeva jsou zapečetěny. Z toho důvodu se stávají velmi odolné s velmi snadnou údržbou.